tütün çiftçisi

Adıyaman Tütünü Nasıl Muhafaza Edilir

ADIYAMAN TÜTÜNÜ NASIL MUHAFAZA EDİLİR ?

Adıyaman’dan sipariş ettiğiniz ve sitemiz olan www.eniyitutun.com  adresinden güvenle aldığınız tütünleri kapıda ödeme sistemiyle teslim aldıktan sonra bu tütünün belli bir süre tüketmeniz için elinizde kalması gerekir. Değerli tütün içicilerine tavsiyemiz tütün aldıkları zaman her ihtimale karşı 1 veya 2 kilogramdan fazla almamalarıdır. Eğer kuru bir yerde iyice muhafaza bilgisine sahipse tüketici daha fazla da alabilir ama bizim teklifimiz 1/2 kilogram civarıdır.

Almış olduğunuz özel içimli Adıyaman tütününde en önemli nokta; kuruluğuna dikkat edilmeli, kesinlikle nemli ve ya ıslak tütün alınmamalıdır. Böyle bir hataya düşüldüğü takdirde tütünü havalandırıp belli bir süre nemini çekene kadar kurutulmalıdır. Bu kurutma esnasında da fazla kurutmak tütünün tozlaşmasına neden olabilir. Bu yüzden orta bir ayar tutturulmalıdır.

Tütün alındığında  bir ambalaj poşet içerisinde şeffaf olması estetik açıdan güzel görünmekle birlikte tütünün bozulma durumu gözle hemen fark edilir. Evde saklayacağımız yer de önemlidir. Bu yer ne ıslak ne de fazla kuru olmalıdır. Tavsiye ettiğimiz sıcaklık oda sıcaklığının (24 °C) altında bir değere sahip olmalı, tüketilen Adıyaman tütünü sürekli kontrol edilmelidir. Adıyaman tütünlerinin bir diğer çeşidi olan Küba tütünü ve diğer aromalandırılmış tütünler belli bir nem değerine sahip olduğu için her zaman kapalı tutulumalı ve kuru bir yerde muhafaza edilmelidir. Siz değerli okurlarımızdan gelen sorular doğrultusunda belli konuları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bilgi paylaştıkça çoğalır….

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.