bozulan tütün nasıl değerlendirilir

Bozulan Tütün Nasıl Tekrar Değerlendirilir

BOZULAN TÜTÜN TEKRAR NASIL DEĞERLENDİRİLİR

Tütün satışı yapan bir çok firma kaliteli tütün satmak için çabalamaktadır ama her ne kadar çaba gösterilse de alınan tütünler için bazen nemli bir tütün almış olunabilir. Bunun nedeni küçük iş kazaları olmakla beraber taşıma işlemlerini gerçekleştiren  kargo şirketlerinden de kaynaklanabiliyor. Eğer aldığınız tütün kötüyse ve ya nemli ise tütün aldığınız firma www.eniyitutun.com gibi koşulsuz şartsız geri iade kabul ediyorsa şanslısınız demektir ama bazı tütünleri geri iade etme problemi yaşıyorsanız bu yazımız tam sizlere göre elinizde bulunan tütünleri  değerlendirmek için tavsiyeler:

Tütünler ıslak ve ya nemli ise bunu elinize aldığınız bir tutam tütünü avuç içinde elinize yumruk şeklini vererek sıkıp açtığınızda tütünler sıkılmış vaziyetten gerileyip tekrar açılıyor ise bu tütünler ıslak değildir rahatlıkla kullanabilirsiniz, tütünler hala büzüşmüş ve elinizin şeklini almış ise ne yazık ki bu tütünler  ıslak ve ya nemlidir.

Islak tütün için yapmanız gerekenler tütünü bulunduğu ambalajdan çıkarın ve bir zemine (zeminin temiz olmasına özen gösterelim) bir gazete parçasının üzerine de yayabilirsiniz ince bir şekilde yayarak sıcak bir ortamda havalanmasını sağlayınız ve bu tütünleri havalandırma sürecinin 1 saati geçmemesine de dikkat ediniz.

Havalandırılan tütünleri daha sonra bir ambalaj içerisine koyunuz ve bu ambalajın ağzını kapayınız. Kapadığınız ambalajı direk güneş ışığı almayan soğuk ve rutubetsiz bir ortamda muhafaza ediniz.

NOT:

Eğer elinizdeki tütünler  ıslanma dışında küflenmiş bulunuyor ise buna çözüm olarak www.eniyitutun.com adlı siteden aromalı tütün sipariş ederek aldığınız aromayı da karıştırarak hem güzel bir tat elde etmiş olursunuz hem de bozulmuş tütünlerinizi küçük bir maliyetle kurtarmış olursunuz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.