tütün dükkanı işletmek

Tütün Dükkanı Açmak İsteyenlere

TÜTÜN DÜKKANI AÇMAK İSTEYENLERE

Son zamanlarda Türkiye’nin dört bir yanında artan sigara fiyatlarına karşı insanlar tütün içmeye açık tütün bitkisi tüketmeye başladılar. Bundan kaynaklı olarak insanların bu ihtiyaçlarını karşılamak üzere tütün satan tütün mamullerine yönelik dükkan ve işyerleri artmaya başladı. Artık bu konulara yönelik bir sektör oluştu diyebiliriz. Bundan kaynaklı bu işle uğraşan insanlar için bizlerde bu yazımızda yardımcı olmaya çalışarak tütün dükkanı düşüncesi taşıyan insanlar için yol göstermeye çalışacağız.

Tütün dükkanı açan insanlar her zaman için bir masrafla karşılaşacaklar ve bu masraf için her zaman iyi bir hesaplama işi içine girmeliler. Güzel bir atasözümüz olan ‘’ evdeki hesap çarşıya uymaz’’ sözünü dikkate alarak  bu işlemler sırasında fazladan bir giderin olacağını göz önünde bulundurarak işe atılmalılar. Bir tütün dükkanı için yapacağımız ilk iş tütün dükkanı bulunmayan bir muhidde kiralık bir işyeri arayışına girmek ve bu işyerinin bulunduğu yerin sokağın işlek ve biraz da kalabalık olmasına özen gösterilmelidir. İş yeri kiralandıktan sonra yapılacak işlemler şöyledir.

Tütün dükkanı maliyetleri:

Maliye ve vergi işlemleri için il bazında değişikli olabilir ama ortalama maliyet 1,000  tl .

Dükkan içerisine kurulucak çeşitli raflar ve ya görsel dizaynı güzelleştiren öğeler içinse ortalama maliyet kabaca 1500 tl.

İşin en önemli noktası olan tütünler ve makaronlar (filtre) için ise www.adiyamandatutuncu.com sitesiyle yapıcağınız anlaşmalar sayesinde ne uygun fiyatla birden çok çeşit tütün bulundurmuş olursunuz.

Şu an çok ayrıntıya girmemek kaydıyla bir tütün dükkanının maliyeti kabaca ekstradan karşımıza çıkabilecek şeyler dahil 8,000 tl gibi bir rakamdır ve ortalama her dükkanın getirisi aylık bazında 5,000 tl gibi bir rakamdır özet olarak tütün dükkanları kar marjı yüksek bir yatırımdır az maliyetle yüksek kazanç sağlayabileceğiniz nadir iş kollarındandır.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.