sarma tütün

Tütün Sarma

TÜTÜN SARMA

Tütün bitkisi son zamanlarda sigaraya alternatif olarak çoğu insan tarafından tüketilmeye türkiyenin bir çok bölgesine gönderilmeye başlandı bizler bu hizmeti vermenin yanında bazı arkadaşlardan tütün sarılmasına yönelik zorluklar yaşandığına şahit olduk ve buna yönelik açıklama yapmamız yönünde dileklerde bulunuldu. Bizlerde TÜTÜN ÜRETİCİSİ ÇİFTÇİLER olarak bu konuda bildiklerimizi paylaşmak için bu yazımızı ele aldık.

Tütün sarmak ve güzel bir sigara tadına varmak için öncelikle aldığınız tütünlerin gerçek adıyaman tütünü olduğuna emin olmalısınız bundan emin olmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olucaktır, tütünüzü seçtikten sonra iki farklı çeşitte tütün içebilirsiniz bunlar:

  1.  Hazır Filtre İle Tütün Sarmak: hazır filtreler ile sarmak tüketici tarafından çokça tercih edilen bir tütün sarma çeşididir.  Bu sarma da aldığınız delikli boş filitreyi küçük boyutta sigara sarma makinasının ağzına  takınız ve sonra makina içerisine bir sigara kadar yaklaşık bir tutam tütünü yerleştiriniz daha sonra makinayı kıvrak bir hareketle birden çekip bırakınız ve kapağını kaldırınız, tütnünüz sigara olmuş vaziyette içilmeye hazırdır.
  2. Elde Tütün Sarmak: Elde tütün sarma daha çok bu işin zevkine düşkünler tarafından kullanılır ve yaşlı kimseler daha çok kullanır. Bu yöntemde kullanacağımız malzeme kağıt çarşaf dediğimiz incecik kağıtlar, bir tutam tütün ve bunu sarıcak maharetli ellerdir. Elimize aldığımız tütünü kağıda yavaşça ve dökmeden yerleştiriyoruz, kağıt içerisine sigaraya sığacak kadar tütün yerleştirdikten sonra çarşaf kağıdımızı rulo şeklinde kıvırıp her iki tarafı birleştirip tütünlerin dökülmesini engelliyoruz.  Sonrasında dilimizle kağıdı ıslatıp birbirine yapıştırıyoruz. Bu şekilde geleneksel yöntemlerle sigaramız hazırlanmış oluyor, afiyet olsunn..

TÜTÜN ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.